Haber

Kuveyt, Çin ile işbirliğini artırmayı dört gözle bekliyor

KUVEYT, 28 Temmuz (Xinhua) — Kuveyt Savunma Bakanı Pir Ahmed Fahd el-Ahmed el-Sabah, Kuveyt’in çeşitli alanlarda Çin ile daha fazla işbirliğini dört gözle beklediğini söyledi.

Aynı zamanda Kuveyt Başbakan Yardımcısı olan Pir Ahmed Fahd, söz konusu açıklamayı Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun 96. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Çarşamba akşamı düzenlenen resepsiyonda yaptı.

Etkinlikte konuşan bakan, Kuveyt’in Çin ile “derin ve farklı” ikili ilişkilerini karşılıklı saygı ve kazan-kazan işbirliği ilkelerine dayalı olarak pekiştireceğini söyledi.

Kuveytli bakan, her iki ülkenin de özellikle askeri eğitim ve öğretim alanlarında değerli ilerlemelerin kaydedildiği çeşitli alanlarda ve düzeylerde işbirliğini güçlendirmeye her zaman istekli olduğunu kaydetti.

Kuveyt’in Çin ile çeşitli alanlarda işbirliğini artırmayı dört gözle beklediğini ve iki ülke arasındaki dostluğun devam etmesini umduğunu da sözlerine ekledi.

Çin ordusunun sorumlu ve barışsever bir halk ordusu olduğunu belirten Çin’in Kuveyt Büyükelçiliği Savunma Ataşesi Xue Chuanlai, Çin ve Kuveyt’in birbirine güvenen iyi dostlar, samimi işbirliği ile iyi ortaklar olduklarını vurguladı.

Xue, iki ordunun uluslararası ve bölgesel güvenlik işbirliğini daha da güçlendirmesi, bölgesel anlaşmazlıkların diplomatik kanallar ve diyalog yoluyla uyumlu bir şekilde çözülmesini savunması ve dünya barışını korumak, küresel kalkınmaya katkıda bulunmak ve uluslararası düzeni desteklemek için birlikte çalışması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu