Haber

İşgal altındaki Batı Şeria’da açılan ateş sonucu 2 Yahudi yerleşimci öldü

İşgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Huvara kasabasında bir araca düzenlenen silahlı saldırıda iki Yahudi yerleşimcinin öldürüldüğü bildirildi.

İsrail ordu sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Batı Şeria’nın kuzeyindeki Nablus kenti yakınlarındaki Huvara kasabasında bir Yahudi yerleşimcinin kullandığı araca silahlı baskın düzenlendiği bildirildi.

Saldırıda araçta bulunan iki Yahudi yerleşimcinin yaralanarak hastaneye kaldırıldığı bilgisi verilen açıklamada, İsrail ordusu ve güvenlik birimlerinin Nablus’a giriş ve çıkışları kapattığı belirtildi.

İsrail Kamu Yayın Kurumu (KAN) ise silahlı saldırıda yaralanan 20’li yaşlarındaki 2 İsrail vatandaşının kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini duyurdu.

İsrail ordusunun 11 Filistinliyi öldürdüğü Nablus baskını

İsrail güçlerinin 22 Şubat’ta birçok noktadan Nablus’a düzenlediği baskın, bölgede gerilimi bir kez daha tırmandırmıştı.

Nablus’un tarihi Eski Kent bölgesinde bir evin etrafını saran İsrail askerleri, baskını protesto eden Filistinlilere gerçek mermilerle müdahale ederek 1 çocuk ve 2 yaşlı 11 Filistinliyi öldürdü, 6’sı ağır olmak üzere 100’den fazla Filistinliyi yaraladı. İsrail ordusu, tutuklama emri bulunan 3 Filistinli silahlı kişiye operasyon düzenlediğini iddia etti.

kusadasi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu