Haber

Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Söke’de ormanlık alanda çıkan yangını büyümeden söndürdü.

Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Söke’nin Sazlı Mahallesi’nde çıkan orman yangına kısa sürede müdahale ederek bir felaketin daha önüne geçti. Gelen ihbarı değerlendiren gruplar hızla ormanlık alana hareket ederek söndürme çalışmalarına başlayarak yangını kontrol altına aldı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bu günlerde, vatandaşları olası orman yangınlarına karşı duyarlı ve tedbirli olmaya çağırdı.

Hava sıcaklığının artmasıyla birlikte ormanlık alanlarda yangın çıkma ihtimali artarken, bugün ilk orman yangını ihbarı Söke’den geldi. Sazlı Mahallesi’nde çıkış nedeni araştırılan yangına Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi kısa sürede müdahale etti. Dik bir alanda çıkan yangın söndürülürken, itfaiye ekipleri soğutma çalışması başlattı.

Çerçioğlu, yanan her ağacı yerine koymanın yıllar sürdüğünü hatırlattı. “Yangın çıkma ihtimalinin arttığı bu günlerde yangınlara karşı daha tedbirli ve duyarlı olmamız gerekiyor. Ormanlık alanlarda çıkan yangınların çoğu insan kaynaklıdır. Ormanlarımızı yok olmaktan korumanın yolu daha duyarlı ve tedbirli olmaktan geçiyor. Vatandaşlarımızdan bunu özellikle istiyoruz.”ifadeleri kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kabaduz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu